פתיחת עסקים

פתיחת עסקים

החלטת לצאת לדרך עצמאית ולפתוח עסק? מזל טוב! לפתיחת עסק ראשון נלווים התרגשות גדולה, חששות ותקוות, ולצדם הרבה מאוד שאלות. מאיפה מתחילים? איך בונים אסטרטגיה עסקית? מה תמהיל המוצרים הנכון לעסק? כמה כסף משקיעים בשיווק? ועוד ועוד.

על רבות מהשאלות אנחנו יודעים להשיב, מתוך ניסיוננו ארוך השנים בליווי עסקים בשלבי חייהם השונים. תפישת התפקיד שלנו רחבה ומבחינתנו אנחנו כאן עבור לקוחותינו, הרבה מעבר לדוחות. אנחנו כאן כדי לייעץ וללוות בבניית האסטרטגיה העסקית והפיננסית של העסק, מיום הקמתו וכמובן עד לשגשוג ולהצלחה שלו.

מתחילים בהגדרת סיווג העסק מול רשויות המס

בפני רשויות המס, ניתן להגדיר את הפעילות העסקית במספר סיווגים, העיקריים הם:
עוסק מורשה, עוסק פטור וחברה בע"מ.

הבחירה בין הסיווגים השונים מתבססת על תשובותיך למספר שאלות עיקריות, אותן תוכל למצוא במאמר המצורף כאן (לינק לכתבה על פתיחת עסק).

עוסק פטור

מוגדר כעסק קטן שהכנסותיו אינן עולות על 100,187 שקלים בשנה (לפי קביעת רשות המסים לשנת 2019). העוסק הפטור אינו משלם מע"מ ואינו גובה מע"מ מלקוחותיו. חלה עליו חובת דיווח חד שנתית למע"מ, אך הוא מחויב בדיווח שוטף ובתשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי.

עוסק מורשה

עוסק מורשה מדווח מדי חודש או חודשיים למע"מ, לביטוח לאומי ולמס הכנסה. באמצעות רואה החשבון שלו, הוא מקזז את תשלום המע"מ בגין הוצאותיו עם תשלום המע"מ בגין הכנסותיו, ומשלם את היתרה, או מקבל החזר במידת הצורך.

חברה בע"מ

ישות משפטית נפרדת מהעוסק עצמו. במקרה הזה בעל החברה מקבל משכורת מהחברה. צורת התאגדות זו נכונה במקרים מסוימים, אך מאפיינת בעיקר מקרים של צמיחת עסק קיים.

איך ממשיכים מכאן?

בהתאם לצפי ההכנסות השנתיות ולאחר שבחרת את הסיווג המדויק לך, רואה החשבון פותח עבורך תיקים ברשויות המס וביטוח לאומי, ומנחה כיצד לעבוד נכון מול הרשויות.
אלו הפעולות שנוכל לבצע עבורך:

  • רישום במשרדי מע"מ
  • רישום במשרדי מס הכנסה
  • רישום כעצמאי בביטוח לאומי
  • פתיחת חשבון בנק עסקי
  • פתיחת תיק ניכויים במס הכנסה ובביטוח לאומי - במידה והנך מעסיק עובדים
  • הדרכה בנושא הפקת חשבוניות
  • יעוץ וליווי לגבי ביטוחים, קופות גמל וקרנות השתלמות.

המשימה הושלמה – יוצאים לדרך!
זהו, אתה עצמאי. אך מבחינתנו, דרכנו המשותפת רק מתחילה. צוות המשרד ישמח לעמוד לרשותך בכל שאלה, לשתף אותך בידע שצברנו לאורך השנים, לספק כלים עסקיים והערכות פיננסיות, מבוססות על נתוני העסק שלך. אנחנו לצדך על מנת להבטיח עסק יציב, משגשג ומצליח לאורך שנים.

להרחבה בנושא פתיחת עסק, קרא את הכתבה המצורפת כאן.

 

אנו לרשותך!